Hasta Görüşleri

İbrahim Ethem Ünsal

Merhaba Orkan hocam.

Size çok teşekkür ediyorum, rabbim işlerinizi rast getirsin. Ablam Fatma Ünsalı ameliyat ederek Allah’ın izniyle sağlığına kavuşturacak siniz.  

Çok selam ve saygılarımla.

F... A...

Herkese tavsiye ederim Orhan Bey’i, çok ilgili ve başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Annemin bel fıtığı artık bacağına vurmuştu, kıpırdayacak hali kalmamıştı, ambulansla acil olarak giriş yaptık kuruma. Aynı saatte tüm tetkikleri yapıldı, aynı gün içerisinde de yatışını yaptırdı. Annem astım hastası olduğu için gerekli testlerin yapılması gerekiyordu. Son zamanlarda zaten dayanılmaz ağrıları vardı, 15 gündür fizik tedaviye gidiyordu. Yine ağrılarının çoğaldığı bir gün acile götüreyim diye yerinden kaldırdım ve bacağı kitlendi, kıpırdayamadı. Acilden giriş yaptık ve kendisine denk gelmemiz tamamen tesadüf oldu.

K... A...

Orhan Bey’den çok memnun kaldım. Şiddetli bel ağrısı şikayeti ile gitmiştim, çok fazla ağrım vardı. MR çekildi tetkikleri detaylıca inceledi, farklı doktordan da görüş almamı istedi ve yönlendirdi. Tekrar MR çekilmesin radyasyona maruz kalmayayım diye aynı gün başka hekimin de incelemesini sağladı, çok ilgiliydi. Fıtık başlangıcı teşhisi koyuldu, iki adet fıtığım oluşmuş. Herhangi bir tedavi uygulanmadı bu aşamada, biraz kilo vermemi, egzersiz ve hareket yapmamı önerdi. Ufak çocuğum var, onu da direk eğilip kaldırmamam, uzun süre taşımamam konusunda uyardı.İlaç tedavisine gerek duymadı.

Y... A...

Doktorumuzla annemin boyun kanalında çıkan neredeyse kanalı kapatmak üzere olan bir kitlenin tespiti sonucunda tanıştık. İlgisi, anneme verdiği güven ve hastaneden çıkana kadar devam eden ilgi ve yönlendirmeleri için çok teşekkür ediyoruz. Her aşaması için birçok riskler ve felç olma ihtimalinin uzun yoğun bakım sürecinin olabileceği söylenen bir ameliyatı kendileri açısından çok zor geçse de sağ salim bir şekilde annemizi bize kavuşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarıma ve çevreme bir sıkıntıları olduğunda güvenle gidebileceklerini anlatıyorum.

Ö... K...

Oldukça ilgili, hastasına objektif şekilde her şeyi aktaran, rahatsızlıkla ilgili bütün detayları veren ve devamında takip eden bir doktor. Kendisine teşekkür ederim. Benim omurgada kırık şikayetim vardı, bu nedenle gittim. Aslında tedavisi istirahat ve bana nasıl istirahat edeceğimi, neleri yapmam neleri yapmamam gerektiğini aktardı. Doğru yönlendirerek en az ağrıyla kurtulmamı sağladı.

Ö... G...

Gerçekten çok ilgili ve iyi bir doktor. Özel hastanedeki doktorlardan bu kadar beklemiyordum açıkçası. Takip etme açısından çok çok iyi. Benim normalde omuz, kulunç ağrılarım vardı. Fizik tedaviye gittim ama sonuç alamadım, tanı konulamadı. Kendisine gittiğimde hiçbir sorun bulamadım. Beni romatoloji bölümüne yönlendirdi. Tahmin ettiği tanı bana romatoloji bölümünde konuldu. Söylediği gibi çıktı. Yoksa ben branş branş dolaşacaktım. Memnun kaldım kendisinden. Çok teşekkür ederim.

B... K...

Seri ve hızlı bir tedavi sürecimiz oldu. Daha sonra bel fıtığı ameliyatını yaptı babamın. Genel anlamda muayenesinden, tedavisinden memnun kaldım. Babam 82 yaşında, bel fıtığı hastalığı şikayetiyle gittim. Bayram öncesi dar dönemde gittik ama yardımcı oldu. Ameliyatımızı yaptı. Şimdi babam daha iyi. Ameliyat sonrasında ilgisinden de memnun kaldık.

S... Y...

Bel fıtığı ameliyatı oldum. Çok şiddetli bir ağrım vardı. Kendisiyle tanışıp ameliyatımı olduktan sonra aynı gün ayağa kalktım ve şu an çok sağlıklıyım. Kendisine minnet borçluyum, kendisine teşekkür ederim. Çok ilgili, kontrole geliyor. Güler yüzlü, tatlı dilli, ilgisinden çok memnun kaldım. Ameliyat sonrası hiç bir ağrım kalmadı. Hastaneye gittiğimde iki büklümdüm. Şimdi hiçbir ağrım, sızım kalmadı.

Hikmet Çelenk

Eşim eczacı Pervin Çelenk 21 yıldır beyin tümörü tedavisi görüyor. Toplam 4 beyin ameliyatı, 4 kere de ışın tedavisi gördü. Tüm bu süreçte bir çok farklı ilaçla süresiz kemoterapik ilaç aldı. Dördüncü  ameliyatımız çok kritikti. Tümör büyümüş, yeri uygunsuz ve risk taşıyordu. Ameliyat olup olmamak gibi bir seçeneğimiz yoktu. Hastayı her an kaybedebilirdik. İmdadımıza Batıkent Medical Park Hastanesinde görev yapan beyin cerrahı Operatör Doktor Orkan Bey yetişti. Ameliyatı az bir hasarla yapabileceğini söyledi. Ben de kendisine inandım ve güvendim. Ameliyat başarı ile gerçekleşti. Artık Eşimin yaşaması için yeni bir şans ve fırsatımız oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Benim için, başarısının yanında çok iyi bir insan olması çok daha fazla önem arz etmektedir. Hastalığımız süresince sayısız doktorla karşılaştık, tedaviler aldık. İnanın Orkan bey gibisini görmedim. Hasta takibi, muhakemesi ve bilgisi üst düzeydedir. Hastasına karşı olan sorumluluğu hastane çıkışı da devam etti. İstediğim an kendisine ulaşabildim ve kendisinden bilgi almayı sürdürdüm. Allah yolunu açık etsin.